מציאת עבודה אחרי קורס קידום אתרים

קורס אונליין

אם אתם שוקלים לעבור קורס קידום אתרים – ברכותי! סימן שאתם אנשים יצירתיים מאוד שמטורפים על המחשב, על הסמארטפון, הווטסאפ, הפייסבוק, האינסטגרם והיוטיוב, אתם כנראה אוהבים לכתוב הרבה ולחפש הרבה דברים באינטרנט אם בצורת מאמרים, אם בצורת תמונות ואם בצורת סרטונים!

אבל האם אפשר להתפרנס מהמקצוע הזה שנקרא מקדם אתרים? והשאלה היותר מעניינת – האם אפשר להתחיל להתפרנס מזה מייד בתום הקורס, עוד כשאתם “ירוקים” בתחום? התשובה היא בהחלט כן אבל נגיע לזה ממש עוד מעט.

ראשית בואו נדבר קצת על מה זה קידום אתרים ומה לומדים בקורס קידום אתרים.

בגדול כשמדברים על קידום אתרים אורגני מתכוונים לרוב לקידום אתר בתוצאות החיפוש של גוגל. יש עוד מספר מנועי חיפוש בעולם אך מרבית החיפושים בעולם מתבצעים בגוגל למרות קיומם של מנועי החיפוש הנוספים.

אם כך אנחנו מדברים על 2 מרכיבים: אתר לקוח ומנוע החיפוש גוגל

לכל עסק פחות או יותר יש אתר אינטרנט. אני כמעט ולא מכיר עסקים שאין להם אתר אינטרנט. היום, בתקופת הקורונה עוד יותר עסקים עברו לערוצי הדיגיטל השונים, גם העסקים הפיזיים. ביום שישי האחרון לדוגמא, נכנסתי לאחד הקניונים בעיר יבנה המתפתחת בחיפוש מקדים בגוגל אחר  חנות מחשבים באזור. הייתי צריך לקנות ראוטר ביתי באופן בהול. היה תור די גדול מחוץ לחנות על מנת לעמוד בתקן התו הסגול הנדרש, היה צורך ברישום הפרטים האישיים על גבי הטופס של החנות, eurxלהיכנס לחנות כדי לשאול האם יש להם ראוטר לפני שאני מתחיל לעבוד חצי שעה בשמש הלוהטת. המוכר צעק לי מעבר לזכוכית שאבדוק באתר האינטרנט שלהם, שאבחר את הגדם שאני רוצה ואוודא שהוא קיים בסניף יבנה (מדובר ברשת עם מספר סניפים). למזלם היה להם אתר מאוד נוח ומצאתי דרך הסמארטפון את מה שחיפשתי מאוד מהר, אגב, הדגם הראשון שראיתי לא היה במלאי בסניף יבנה אבל הדגם הבא בתור כן. וכך ניגשתי כשהגיע התור שלי אל המוכר ואמרתי לו בדיוק מה אני רוצה וזה היה די יעיל.

ניתן ללמוד מזה 3 דברים:

  1. גם לרשת גדולה ומוכרת חייב להיות אתר אינטרנט.
  2. גם רשת גדולה חייבת קידום אתרים באינטרנט. אני חיפשתי את הביטוי חנות מחשבים ביבנה כי אני לא מהעיר ולא מכיר את העיר.
  3. אתר האינטרנט חייב להיות מאוד מהיר, נוח וקל לשימוש כדי שאחד כמוני לא יתייאש ויסע לחפש חנות אחרת.

עכשיו לעניין הפרנסה בתחום

אם אתם רוצים להיות שכירים הרי שאין יותר פשוט מזה. אתם כמובן לא תקבלו משכורת הייטק על היום הראשון שלכם בתחום אבל היי, עדיין תיהיה לכם עבודה ופרנסה והכי חשוב – אפשרות להתקדת בחיים! יש דרישה לא מעטה למקדמי אתרים מתחילים בתחום. השכר הממוצע למקדם אתרים מתחיל יעמוד על כ7000 שקלים. אבל אחרי כשנתיים בתחום וכמובן עם מספר סיפורי הצלחה שקידמתם, אפשר יהיה לקפוץ בשכר בכאלפיים שקלים לפחות. בחברות הגדולות והעשירות ניתן לפעמים להגיע למשכורות גבוהות יותר.

ואם אתם כמוני, עצמאיים בנשמה – השמיים הם הגבול. תוכלו לקדם אתרים עבור המיזמים והעסקים  שלכם ולחסוך בכך המון כסף שהייתם צריכים לשלם כלקוחות למקדמי אתרים עבור הקידום, תוכלו לקדם אתרים עבור לקוחות ולגבות מהם תשלום חודשי על כך ותוכלו גם לבחור  לשלב אם זה מתאים לכם, לדוגמה: לקדם אתר שלכם בתחום הביטויח או ייעוץ המשכנתאות (ובערך בעוד מיליום נושאים שונים כמו טכנאי מחשבים, טכנאי מקררים, אינסטלטור והרשימה עוד ארוכה)  ולמכור את הלידים לאנשי מקצוע. הם בדרך כלל ישמח לשלם על תוצאה בצורת ליד ולא לשלם תשלום קבוע עבור הקידום. בשיטה זו הם עדיין יצטרכו לבצע את המכירה אבל בכל זאת עסקה מסוג זה תיהיה נחשבת לבטוחה יותר עבורם, מה גם שהם תמיד יוכלו להפסיק לקנות מכם את הלידים ואתם תוכלו למכור את הלידים הללו לאיש המקצוע הבא.

כעצמאיים תוכלו לעשות הרבה מאוד דברים מעניינים בתחום הקידום. למשל לקדם לעצמכם חנות שמוכרת מוצרים, לפעמים אף בלי להחזיק מלאי ולשלם עליהם מראש, תוכלו לקדם אתר שיציג פרסומות של גוגל ועוד.

לסיכום:

מדובר בתחום מרתק במיוחד (טוב, אני די משוחד ולא אובייקטיבי) שניתן להתחיל להתפרנס ממנו כבר במהלך קורס קידום אתרים הן כשכירים והם כעצמאיים ואני בהחלט ממליץ לכם ללמוד קידום אתרים ולעסוק בתחום!

המאמר נכתב על ידי לאון דייטש, בעלים של משרד הפרסום Best-SEO ושל מכללת Best-SEO.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו כתובת מייל, ותבלו את כל שחדש ישירות אליכם.

מאמרים אחרונים באתר